Vízum pro Seattle, Washington, USA

Publikováno: Oct 14, 2019, Upraveno: Oct 14, 2019 | Tagy: ESTA, USA vízum

Vízum pro Seattle, Washington, USA

Návštěva Seattlu

Seattle je perlou Pacifického severozápadu a zaslouženě jednou z nejvíce turistických destinací po celý rok. Je to místo s bohatou historií, které se neustále řadí mezi pět nejrychleji rostoucích měst v USA a má co nabídnout všem typům cestovatelů. Návštěva Seattlu vás naplní nezapomenutelnými vzpomínkami na staletí staré památky, umění a kulturu z celého světa, sportovní události světové úrovně, ohromující pobřežní krajinu a jiné zážitky, které doplní vaši vysněnou dovolenou. Přečtěte si naše cestovní tipy a informace o tom, zda budete pro cestu do Seattlu potřebovat vízum nebo ESTA.

Vízum do USA nebo ESTA – pokuste se před návštěvou Seattlu pochopit rozdíl mezi nimi

Mnoho lidí bývá při plánování své první cesty do Seattlu zmatenou z cestovní dokumentace, kterou je potřeba před cestou vyřídit. Nejsou si jistí, zda potřebují vízum nebo ne, a pravděpodobně také slyšeli o něčem, jako je ESTA, ale neznají rozdíl mezi systémem ESTA a vízem samotným – a je tu velký rozdíl. ESTA (elektronický systém pro cestovní povolení) NENÍ vízum. Je to cestovní povolení, který platí pouze pro státní příslušníky některých zemí, kteří mohou cestovat do USA bez víza v rámci programu bezvízového styku. Seznam zúčastněných zemí najdete na webových stránkách Ministerstva vnitřní bezpečnosti a cílem programu ESTA je určit, že každý cestující, který má v úmyslu dorazit bez víza, má na to právo. Cestující, kteří přijíždějí bez víz z jedné z těchto zemí, mohou zůstat maximálně 90 dní pro účely cestovního ruchu nebo některých omezených obchodních činností. Pro všechny další účely, jako je práce, studium nebo sňatek, je vyžadováno příslušné vízum. Stručně řečeno, pokud potřebujete vízum pro cestu do Seattlu, nepotřebujete ESTA; pokud nepotřebujete vízum, potřebujete ESTA.

Žádost o ESTA

Důležitým rozdílem mezi žádostí o ESTA a žádostí o udělení víza je skutečnost, že zatímco při vyřizování víza se musíte osobně dostavit na pohovor na velvyslanectví nebo konzulátů Spojených států, povolení ESTA získáte online prostřednictvím webové stránky Ministerstva pro vnitřní bezpečnost. Jednoduše zadejte požadované informace, dokončete platbu a počkejte, až systém rozhodne, že jste oprávněni cestovat bez víza. Později obdržíte příslušné oznámení. ESTA je platná po dobu dvou let, takže při jakýchkoli zpátečních cestách do Spojených států během této doby nebudete muset znovu žádat o nové povolení ESTA. Pokud však účel vaší návštěvy nesplňuje podmínky programu bezvízového styku, budete muset pro návštěvu Seattlu požádat o vízum.

Historie Seattlu: odolnost a vzkříšení

Domorodí Američané pěstovali a obývali území moderního Seattlu téměř čtyři tisíce let, než sem dorazili první evropští osadníci. Tíha a síla nespočtu let historie je v atmosféře města skoro hmatatelná. Seattle prošel několika ekonomickými boomy, jako je rozvor dřevařského průmysly nebo zlatá horečka; bylo to těžce zasaženo Panikou z roku 1893 a Velkou hospodářskou krizí; ale odolalo a stále je silné. Dnes se město může pochlubit vzkvétajícím leteckým a technologickým průmyslem, které jej udržují atraktivní a svěží. Téměř 700 000 obyvatel obývá kopcovitou plochu čítající asi 84 čtverečních kilometrů. Mírné mořské klima zajišťuje mírná roční období bez extrémního počasí.

Památky z kovu a skla

Nejlepší volbou bude začít objevovat Seattle ze známé Space Needle. Tento orientační bod je nezbytný a nabízí dech beroucí, 360° výhled na panoráma města a okolní hory spolu s půvabnými a vynikajícími restauracemi, které se nacházejí impozantních 605 stop vysoko. Hned vedle Space Needle se nachází Chihuly Garden and Glass, což je monumentální památka sama o sobě. Vytvořený světoznámým sochařem ze skla Dalem Chihuly, Glasshouse vám vezme dech svými 100 stopami barevného skla, jehož barva se pohybuje někde mezi žlutou, červenou a jantarovou.

Muzea a umění

Pokud máte v plánu navštívit Seattle v zimě, kdy počasí není zrovna nejpřátelštější, mát stále spoustu možností. Městská bohatá sbírka muzeí má něco pro každý vkus.  Museum of Popular Culture navrřené Frankem Gehrym vás ponoří do kořenů moderní hudby a umění se zdravou dávkou místní hrdosti (Nirvana? Jimi Hendrix?). Dokonce si můžete vytvořit svůj vlastní charakteristický zvuk ze Seattlu v proslulém muzeu Sound Lab. Museum of History and Industry (Muzeum historie a průmyslu) dokumentuje bohaté dědictví Seattlu a vypráví příběhy významných lidí, kteří ho postavili jako korunovační klenot severozápadního Pacifiku. Pro eklektickou sbírku umění – původní Američané, Warhol a Pollock: vše pod jednou střechou – nezapomeňte věnovat čas Seattle Art Museum (Muzem umění v Seattlu) a potulovat se kolem příjemného a vždy otevřeného Olympic Sculpture Park, kde současní sochaři vystavují svá díla na pláži.

Příroda ve městě a mimo něj

Nemusíte jezdit příliš daleko od města, abyste spatřili ta nejexotičtější zvířata: Woodland Park Zoo a Pacific Science Center vás oslní svou sbírkou živočišných a hmyzích druhů z celého světa. Seattle Aquarium nabízí nádherný pohled na mořský život, který můžete obdivovat hezky pospolu v nádrži o objemu 120 000 galonů v Pier 59. Můžete se projet podél pobřeží na trajektu Washington State Ferry nebo letět přes město a okolí na hydroplánu a zažít surovou přírodu Seattlu z první ruky.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA