Vízum pro New Orleans, Louisiana, USA

Publikováno: Oct 14, 2019, Upraveno: Oct 14, 2019 | Tagy: ESTA, USA vízum

Vízum pro New Orleans, Louisiana, USA

Úvod

Pokud máte rádi skvělé jídlo, skvělou hudbu a kulturní zážitky, pak je New Orleans místem právě pro vás. Při návštěvě New Orleans si užijete památky, zvuky a chutě jednoho z jedinečných světových měst. Tato příručka poskytuje stručný přehled aktivit v oblasti cestovního ruchu, jakož i informace o tom, zda budete potřebovat ESTA nebo vízum pro návštěvu New Orleans.

ESTA nebo americké vízum pro návštěvu New Orleans?

Nevíte, jestli potřebujete povolení ESTA nebo vízum pro cestu do New Orleans? Pokud máte v úmyslu navštívit New Orleans za účelem obchodu, volnočasových aktivit, rodinné návštěvy nebo práce, musíte získat platné cestovní povolení, které vám umožní vstup do USA za účelem, který je obsažen v rámci určité vízové kategorie. Jediná výjimka z vízové povinnosti platí pro na občany nebo státní příslušníky vybraných zemí v rámci programu bezvízového styku (Visa Waiver Pragram) neboli VWP. Program bezvízového styku býval vyřizován ručně při vstupu do USA, ale tento proces byl nyní automatizován prostřednictvím registrace do elektronického systému pro cestovní povolení nebo ESTA k řádnému odbavení cestujících před cestou do USA. Program bezvízového styku je k dispozici pouze pro návštěvníky, kteří hodlají navštívit USA pro turistické, obchodní, tranzitní nebo lékařské účely.

Jaký je rozdíl mezi ESTA a vízem?

Rozdíl mezi systémem ESTA a vízem spočívá v tom, že doba strávená v USA pro osoby cestující pod ESTA nebo VWP je omezena na 90 dní a toto období nelze prodloužit. Turistické vízum lze prodloužit za předpokladu, že žadatel splňuje kritéria pro získání víza, o nějž je třeba žádat v předstihu. Dalším rozdílem mezi systémem ESTA a vízem je, že pro obdržení povolení ESTA je podmínkou elektronický cestovní pas, i když je daný cestující občanem země účastnící se programu VWP. Je tomu tak proto, že pokročilé biometrické údaje obsažené v elektronických pasech jsou integrovány do systému ESTA, aby byly zajištěna větší bezpečnost na hranicích. Těm, kteří plánují navštívit USA a jsou občany zemí v rámci VWP, se doporučuje, aby před stanovením svých cestovních plánů požádali o schválení ESTA online. Přestože ESTA obvykle reaguje okamžitě, je mnohem bezpečnější dokončit žádost o ESTA s dostatečný předstihem. Vaše povolení ESTA bude platné po dobu dvou let od data vydání. Více návštěv během dvouletého období je povoleno. Pokud jste obdrželi vaše povolení ESTA nebo vízum pro cestu New Orleans, můžete začít s rezervací vašeho pobytu.

Hudba v New Orleans

Pro mnohé je New Orleans domovem jazzu. Touha slyšet a zažít jazz vede většinu návštěvníků do klubů na ulici Bourbon Street a French Quarter. Kromě jazzu je New Orleans město, které nabízí mnoho dalších stylů hudby, které vyrostly z jeho bohatého kulturní mixu. Nedaleko French Quarter se nachází Frenchmen Street, hudební čtvrť New Orleans. Pokud máte možnost navštívit některý z klubů na ulici Frenchman Street, získáte hudební zážitek na celý život. Ať už je váš hudební vkus jakýkoli, zde můžete slyšet a zažít širokou škálu hudebních stylů. Dalším místem k návštěvě je slavný park Louis Armstrong Park. V parku se často pro návštěvníky pořádají zdarma koncerty, kde můžete poslouchat a zatancovat si na živou hudbu. Každý rok také město hostí New Orleans Jazz & Heritage Festival, známý místními jako Jazz Fest.

French Quarter

Historická French Quarter (francouzská čtvrť) stojí nejvýše položených místech v New Orleans. Kromě toho, že je to nejstarší částí města, je také považována za kulturní centrum města. Místní obyvatelé znají tuto oblast jako "Quarter". Quarter je směsicí stylů a vlivů amerického, španělského, francouzského a kreolského národa. Díky mnoha obchodům, klubům, restauracím a atrakcím nabízí tato živá oblast návštěvníkům skvělou zábavu. Chcete-li vidět památky ve French Quarter a využít svůj čas na maximum, je zde také k dispozici řada výletů a prohlídek. Ať už máte zájem o architekturu z 18. století, strašidelné domy nebo oblíbené bary, zde si přijdete na své.

Prohlídka památek

Pokud jste do New Orleans přijeli za památkami, město nabízí několik možností dopravy. Nabízí vše od kol a rikš, taxíků a limuzín, až po trajekt a tramvaj. Pokud si chcete památky užít v pomalejším tempu, jděte pěšky.

Skvělý způsob, jak vidět New Orleans, je pomocí dopravy tramvají. Od roku 1800 jsou tramvaje New Orleans důležitou součástí městské atmosféry. Město má pět tramvajových linek. Linka St Charles je nejdelší. Díky více než 150 rokům historie je to nejstarší nepřetržitě provozovaná tramvajová linka na světě. Více než 13 mil dlouhé tramvajové trasy projíždí některými z nejstarších částí města, kolem známých míst a památek. Každá tramvaj, který na trati jezdí, patří mezi dominanty města. Jiné městské linky jsou Canal Street Line, Riverfront Line a moderní Rampart / St Claude Line a Loyola Line. Canal Street Line veze jak místní, tak návštěvníky na 4 a půl mil dlouhé cestě přes město. S jejími dvěma větvemi můžete navštívit místa, jako je městský park, historické hřbitovy a New Orleans Museum of Art (muzeum umění). Pokud přijíždíte autobusem nebo vlakem, je tu linka Loyola. Otevřená v roce 2013, linka vás přiveze z Union Passenger Terminal do centra města do blízkosti významných hotelů.

Závěr

Pokud přemýšlíte nad návštěvou New Orleans, určitě vyrazte, město má co nabídnout. Díky své historické architektuře, skvělému jídlu a pozoruhodné hudbě si zde vychutnáte bohatou a živou kulturu města. Než začnete balit své tašky, ujistěte se, že máte správné cestovní oprávnění a že vaše ESTA nebo žádost o udělení víza byla schválena.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA