Vízum pro Denver, Colorado, USA

Publikováno: Oct 14, 2019, Upraveno: Oct 14, 2019 | Tagy: ESTA, USA vízum

Vízum pro Denver, Colorado, USA

Úvod

Denver je oblastí Spojených států, která má před sebou velkou budoucnost. Díky tolika outdoorovým a indoorovým aktivitám není překvapením, že je taká žhavým turistickým cílem po celý rok. Tato příručka poskytuje cestujícím informace o návštěvě Denveru a rovněž diskutuje o rozdílech a požadavcích pro získání ESTA nebo víza pro cestu do Denveru.

ESTA nebo americké vízum pro cestu do Denveru?

Denver je nádherná destinace s několika různými zajímavými částmi, díky který se sem budete chtít znovu vrátit. Cestovní požadavky a povolení však mohou být pro začínajícího cestovatele trochu matoucí. Před cestou musí cestující získat pro návštěvu Denveru buď povolení ESTA, nebo vízum, jelikož tato povolení poskytují potřebné oprávnění pro vstup do země.

Jaký je rozdíl mezi ESTA a vízem?

Nejvýraznější rozdíl mezi ESTA a vízem spočívá v tom, že proces podávání žádostí o vízum je mnohem přísnější a nákladnější a vyžaduje osobní rozhovor na americkém konzulátu nebo velvyslanectví. Pokud jste však občanem jakékoli země, která je součástí programu bezvízového styku s USA, můžete se vyhnout všem těmto potížím podáním žádosti o elektronické povolení nazvané ESTA. Chcete-li získat ESTA, stačí jednoduše vyplnit formulář online a zaplatit malý poplatek. ESTA je pak platná po dobu dvou let a může být použita pro více cest. Umožňuje vám zůstat na území USA 90 dnů v kuse. Chcete-li navštívit USA na déle než 90 dnů, musíte požádat o vízum, a to i v případě, že jste občanem země v programu bezvízového styku. Žádosti o ESTA jsou obvykle zpracovávány automaticky, takže byste měli okamžitě obdržet svoje povolení, avšak pokud je vaše žádost neúspěšná, budete potřebovat pro svou cestu do Denveru americké vízum. Doporučujeme vám, abyste podali svou žádost o ESTA nejméně tři dny před svou cestou. Pokud jste zapomněli na registraci ESTA, je možné si o ni zažádat na letišti, ale je vhodné předem podat žádost, protože v případě zamítnutí vaší žádosti nebudete mít možnost získat vízum v tak krátké době.

Proč navštívit Denver?

Město nacházející se na úpatí Skalistých hor, Denver je výjimečným rekreačním místem. S prosperující kulturní a hudební scénou, ceněnými restauracemi, 300 dny slunečního svitu za rok a přátelskými obyvateli s ještě slunnější povahou je návštěva Denveru jako skok do jednoho z nejpopulárnějších zábavních parků. Často označováno jako "Mile High City" (jeho výška nad mořem je přesně 5 280 stop – jedna míle nebo 1,6 km v metrickém systému), toto nádherné město těží z rozsáhlých Great Plains na východě a dech beroucích pohledů na Skalisté hory na západě.

Atrakce v Denveru, které musíte vidět

The Denver Art Muzeum (Muzeum umění v Denveru) se chlubí největší sbírkou umění původních Američanů na světě, kromě dalších 68 000 děl, od klasických kousků z divokého západu, přes putovní výstavy až po evropské mistry. Botanické zahrady v Denveru se rozkládají na ploše více než 23 akrů a zahrnují různé tematické zahrady a potopený amfiteátr, kde si návštěvníci mohou během letních měsíců vybrat z různých koncertů. Na břehu Cherry Creek se nachází Historický park Four Mile, kde návštěvníci mohou vidět nejstarší budovu Denveru – Four Mile House. To byla poslední zastávka pro unavené cestující, kteří přijížděli na západ k Denveru podél Cherokee Trail; místo, kde ze sebe můžete smýt prach, dát si drink a domácí jídlo nebo na chvilku zavřít oči před cestou do Denveru.

Jídlo a pití v Mile High City

Projděte se nebo využijte bezplatnou kyvadlovou dopravu 16th Street Mall a navštivte náměstí Larimer a Union Station v historickém Lodo (Lower Downtown). Ve starých viktoriánských budovách najdete řadu obchodů, restaurací, kaváren, barů a pivovarů. Denver je domovem několika restaurací vlastněných šéfkuchaři, někteří z nich se pravidelně objevují na Travel Channel, Food Network a Top Chef. Návštěva Denveru znamená navštívit ráj jedlíků a mlsných jazýčků – podávají se všechny pokrmy od pizzy dělané v peci se dřevem až po lahůdky a gurmánské čokolády. Oblíbená mezi místními obyvateli, mexická kuchyně je přítomna v celém městě, stejně jako řada dalších mezinárodních jídel. Místní pivní kultura vytvořila 100 pivovarů a hospod. Město je domovem některých z nejstarších pivovarnických zařízení v Americe a produkuje více piva než kterýkoli jiný stát. Slavná Denverská pivní stezka (Denver Beer Trail) vás vezme do zákulisí nejslavnějších pivovarů, které vyrábějí nejlepší druhy piva v zemi.

Hudba a noční život

Noční život v Denveru je vždy živý a rušný. Denní hudební scéna vyprodukovala známé skladby jako The Fray, The Lumineers a DeVotchka, atd. Každou noc v týdnu vystoupí umělci v široké škále žánrů v klubech po celém městě. Milovníci hudby jakéhokoli druhu si nebudou chtít nechat ujít příležitost navštívit show v Red Rocks Amphitheatre. Jedná se o top cíl pro turisty a místní obyvatele, toto ikonické místo s krásnými červenými pískovcovými monolity lemujícími jeviště s krásným výhledem na panoráma města Denver vám vyrazí dech.

Městská kreativita se spojuje s venkovním dobrodružstvím

Od svých prvních dnů během Pike's Peak Gold Rush až do dneška, Denver byl vždy domovem směsice kreativních a dobrodružných lidí. Návštěva v Denveru jistě zanechá trvalé dojmy z bohaté kulturní rozmanitosti a umělecké scény města, a zároveň poskytuje spoustu příležitostí pro outdoorové dobrodružství jako je pěší turistika, fotbalové nebo baseballové zápasy nebo projížďky na kole. Jisté je, že pouze na jeden výlet je v Denveru až příliš mnoho krásy a zábavy!

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA

Tweets