Vízum pro Aspen, Colorado USA

Publikováno: Nov 12, 2022, Upraveno: Nov 12, 2022 | Tagy: Vízum do USA, ESTA

Vízum pro Aspen, Colorado USA

Úvod

Aspen je korunovačním klenotem Colorada. Aspen se nachází uprostřed majestátních Skalistých a Losích hor a je skvělým místem k návštěvě. V tomto nezapomenutelném městě v coloradském okrese Pitkin na vás čeká řeka Roaring Fork. Tento průvodce vám poskytne všechny informace, které potřebujete k úspěšné návštěvě Aspenu, a také vám poskytne informační zdroje, abyste zjistili, zda budete potřebovat vízum do Aspenu.

Přehled víz a povolení ESTA

Pokud přijíždíte do Aspenu v Coloradu z jiné země, měli byste si ověřit, zda nepotřebujete vízum do Aspenu nebo elektronický systém pro cestovní povolení (ESTA). Kontrolu můžete provést prostřednictvím hodnocení na domovské stránce. ESTA je elektronické cestovní povolení, které bylo zavedeno v rámci programu bezvízového styku (VWP), který poskytuje občanům 40 zúčastněných zemí možnost cestovat do Spojených států bez víza na návštěvy v délce až 90 dnů za účelem turistiky, podnikání, tranzitu nebo zdravotních důvodů. Potenciální žadatelé o ESTA musí rovněž splňovat požadavky, jako je mít elektronický pas platný po celou dobu návštěvy Aspenu a zpět a také úspěšně projít celní a hraniční kontrolou (CBP), aby mohli cestovat v rámci programu VWP. Pokud máte nárok na ESTA při cestě do Aspenu, musíte získat souhlas před nástupem na palubu letadla nebo námořní lodi.

Návštěvníci Aspenu, kteří potřebují turistické vízum B2 nebo obchodní vízum B1, musí vyplnit formulář DS-160. Vyplnění formuláře trvá přibližně 60 minut a žadatelé by si měli k žádosti připravit také fotografie pasového typu. Rovněž je třeba si domluvit pohovor na nejbližším konzulátu nebo velvyslanectví USA. Při rezervaci schůzky na velvyslanectví bude třeba uhradit poplatek 160 USD za žádost DS-160.

ESTA a program bezvízového styku

Co je program bezvízového styku (ESTA)?

Cílem programu bezvízového styku (VWP) je usnadnit držitelům pasů určitých zemí vstup do Spojených států amerických bez nutnosti žádat o vízum. V současné době se programu bezvízového styku účastní 40 zemí. Mohou na něj mít nárok lidé, kteří chtějí navštívit USA na dobu kratší než 90 dní; ať už je účelem jejich návštěvy turistika, lékařské ošetření, návštěva rodiny či přátel nebo obchodní cesty. Po vydání povolení ESTA je bezvízový styk platný po dobu dvou let nebo do konce platnosti cestovního pasu.

Způsobilost k programu bezvízového styku

Pro získání nároku na bezvízový program je třeba splnit některá další kritéria:
 Pokud cestujete za schválenými obchodními účely, musíte mít v úmyslu konzultovat s obchodními partnery, plánovat účast na obchodní konferenci nebo vzdělávací, odborné či vědecké konferenci. Pokud se účastníte krátkodobého školení, nesmíte obdržet platbu z žádného zdroje v USA, kromě výdajů přímo souvisejících s vaší návštěvou. Platí také sjednávání smluv.

 Studium za zápočet, placené zaměstnání nebo práce pro zahraniční média nejsou v rámci programu VWP povoleny. Zakázán je rovněž záměr trvale žít v USA.

 Pokud plánujete navštívit USA za uznanými a schválenými turistickými účely, můžete mít nárok na povolení ESTA. Pokud je váš pobyt určen pro schválené turistické účely, jako je dovolená, společenský pobyt s rodinou nebo přáteli nebo dokonce za účelem lékařského ošetření či účasti na hudební, sportovní nebo jiné kulturní akci, pokud za něj nedostanete zaplaceno.

Doplňkové požadavky

Je nezbytné, aby všichni návštěvníci měli plnou autorizaci uznanou systémem ESTA, což je zkratka pro "elektronický systém pro cestovní povolení". ESTA je automatizovaný elektronický systém, který je součástí Ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS) a je klíčovou součástí metod Celní a pohraniční ochrany (CBP) pro určování oprávněnosti cestovat do USA bez víza, ať už za účelem turistiky nebo podnikání. Vstup do USA prostřednictvím ESTA je možný pouze v případě, že cestujete oficiálně uznanou námořní nebo leteckou okružní linkou. Zásadní je také nemít žádné předchozí odmítnutí na hranicích. Pokud vám byla v minulosti zamítnuta žádost o vízum do USA, může vám být ESTA zamítnuta. Je také nutné mít elektronický pas.

Rozdíly mezi obchodními vízy, turistickými vízy a návštěvnickými vízy

Pokud vám bylo zamítnuto bezvízové vízum ESTA nebo potřebujete ve Státech pobývat déle než 90 dní, musíte požádat o obchodní vízum B1, turistické vízum B2 nebo návštěvnické vízum B1-B2. Typ návštěvnického víza, které potřebujete, závisí na povaze vašeho plánovaného pobytu.

  • Kategorie B1 – Tato kategorie je určena pro osoby, které plánují pobyt za obchodními účely, například pro pořádání schůzek, nebo za právními účely, například pro vypořádání pozůstalosti.
  • Kategorie B2 – Tato kategorie je vhodná pro osoby, které navštěvují USA za účelem prosté turistiky nebo trávení volného času.

Jak požádat o vízum

Žádost o vízum je poměrně jednoduchý a dobře zdokumentovaný proces. Je však třeba absolvovat několik fází. Přesné fáze se mohou lišit podle země, ze které pocházíte.

Prvním krokem je vyplnění online formuláře známého jako formulář žádosti o vízum DS 160. Až se dostanete na stránku s potvrzením, vytiskněte si jej, protože jej budete potřebovat s sebou na pohovor. V další fázi je třeba si domluvit schůzku na vízový pohovor ve vaší domovské zemi na velvyslanectví nebo konzulátu USA. Poté musíte vyčkat na telefonát z vízového úřadu. Poté musíte vyčkat na další sdělení od vízového úředníka nebo velvyslanectví. Čekání může být poměrně dlouhé, proto je důležité učinit tak v dostatečném předstihu před plánovanou návštěvou.

Shromážděte povinné dokumenty:

  • Platný cestovní pas
  • Formulář DS-160
  • Potvrzovací stránka,
  • Aplikace
  • Platba poplatku a potvrzení o zaplacení
  • Foto

Všechny tyto dokumenty a případně další dokumenty musíte předložit při pohovoru na velvyslanectví. Během tohoto pohovoru rozhodne úředník, zda máte nárok na vízum. Po udělení víza budete muset zaplatit poplatek za pojištění víza.

Aspen Cestovní informace

Trasa, kterou se do Aspenu vydáte autem, závisí na ročním období. Od května do září je otevřena dálnice 82, po které se dostanete přímo do Aspenu – stačí sjet z dálnice Interstate 70 do Glenwood Springs. V zimním období je Aspen velmi zasněžený a velká část dálnice 82 je uzavřena, takže budete muset zvolit okružní trasu, abyste se dostali do cíle. Při cestě do Aspenu v zimě je nutné mít s sebou sněhové pneumatiky, dostatek zásob (včetně prostředků první pomoci, jídla a teplých nápojů, teplé deky a silné svítilny) a funkční mobilní telefon pro přivolání záchranné služby v případě nepříznivého počasí. Nejbližším velkým letištěm je Denver International Airport a z letiště se lze velmi snadno dostat pozemní dopravou do centra Aspenu. Pokud nechcete řídit sami nebo si pronajmout auto, jsou k dispozici taxíky i veřejné autobusy. Denverské mezinárodní letiště je od centra Aspenu vzdáleno asi 220 km. Další možností je využít navazující let do Aspenu. Aspen má také vlastní, menší vnitrostátní letiště, kam létají velké letecké společnosti, jako jsou Delta a United Airlines. Jedná se o letiště Aspen/Pitkin County Airport, které je vzdálené tři míle od Aspenu a na které se lze dostat přímými lety z mnoha letišť včetně Denveru, Dallasu, Chicaga O'Hare, Houstonu, Los Angeles, San Francisca, Minneapolis/St Paul a Atlanty.

Tento region je obzvláště vhodným místem pro všechny milovníky přírody. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Aspenu je středisko Maroon Bells, pojmenované podle dvojvrcholů známých jako Maroon Peak a North Maroon Peak v pohoří Elk Mountains. Další dvě fantastické lokality v obci a jejím okolí, které můžete navštívit, pokud zbožňujete lyžování, jsou Aspen Mountain a Independence Pass, kde se nachází několik báječných lyžařských středisek a spousta příležitostí k lyžování. Pokud si chcete v Aspenu užít méně namáhavou aktivitu, doporučujeme vám navštívit John Denver Sanctuary, což je naprosto nádherný park a zahrada a skvělé místo pro trávení času. Milovníci umění jistě rádi navštíví také Aspen Art Museum, kde se nacházejí úžasné sbírky současného umění. Pokud máte zájem vidět fungující stříbrný důl, zamiřte rovnou do dolu Smuggler.

Závěr

Teď už víte, jak se do města dostat a co tam vidět a dělat, a můžete si návštěvu tohoto krásného místa užít. Užijte si tedy krásné chvíle, ale ještě předtím se ujistěte, že jste si alespoň čtyři týdny před odjezdem vyřídili povolení ESTA nebo vízum do Aspenu.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povinná cestovní autorizace pro způsobilé cestovatele, kteří vstupují do Spojených států po zemi, letecky nebo po moři při návštěvách kratších než 90 dní.

Zažádejte o ESTA

Příspěvky