Víza pro Chicago, Illinois, USA

Publikováno: Sep 22, 2019, Upraveno: Nov 09, 2019 | Tagy: ESTA, USA Visa

Víza pro Chicago, Illinois, USA

Úvod

Chicago, které bylo kdysi malou pevností na řece Chicago, je v současné době třetím největším městem ve Spojených státech. Město je známé svými muzei a vynikající architekturou, ale samozřejmě nejen pro to. Každý, kdo navštíví město Chicago, se bude cítit, jako by ho město nabíjelo energií. Častý silný vítr, nádherné výhledy na Michiganské jezero, horké léto a chladné zimy a další zajímavé skutečnosti z Chicaga dělají ucelený a senzační cíl cesty. Účelem této příručky je poskytnout cestovní informace a pomoci cestujícím zjistit, zda budou pro cestu do Chicaga potřebovat ESTA nebo vízum.

ESTA nebo americké vízum pro cestu do Chicaga?

ESTA je online systém pro občany 39 zúčastněných zemí programu v programu bezvízového styku (Visa Waiver Program). ESTA znamená osvobození od vízové povinnosti, které umožňuje cestujícím navštívit Spojené státy až na 90 dní pro účely cestovního ruchu, obchodní, tranzitní a lékařské účely. Pokud cestující nemají nárok na ESTA, budou nuceni si pro návštěvu Chicaga vyřídit vízum. Žádost o vízum trvá podstatně déle a vyžaduje osobní pohovor na americkém konzulátu nebo velvyslanectví.

Elektronický systém pro cestovní povolení (ESTA)

Systém ESTA byl založen v roce 2009 s cílem ulehčit cestování do USA pro občany mnoha evropských zemí. Žádost o ESTA je snadná a cenově dostupná, jak snadno zjistíte online na adrese https://oficialni-esta.cz/program-bezv%C3%ADzov%C3%A9ho-styku/ - zde také zjistíte, zda je vaše státní občanství a typ pasu vhodný pro povolení ESTA.

Pokud máte nárok na ESTA, stačí jen odeslat žádost online a vyplnit online formulář. Pro většinu případů je schválení nebo zamítnutí téměř okamžité, ale stále doporučujeme cestujícím, aby své povolení vyřídili s dostatečným předstihem. Po schválení vaše povolení ESTA platí po dobu dvou let, nebo do data vypršení platnosti vašeho pasu, podle toho, co nastane dříve.

Vízum pro USA

Vízum je doklad vydaný americkým velvyslanectvím nebo konzulátem v zahraničí, který umožňuje cizincům vstoupit na území USA. Pokud vaše státní občanství není v programu bezvízového styku, budete pravděpodobně potřebovat pro cestu do Chicaga vízum.

Jsou k dispozici různé druhy víz v závislosti na účelu vaší návštěvy a na době, po kterou chcete na území USA zůstat. Vízum může být platné buď pro více vstupů, nebo jen pro omezený počet vstupů. Vyřízení víza však může trvat dlouhou dobu, a proto byste se měli informovat na místním velvyslanectví nebo konzulátu USA, abyste se ujistili, že vaše vízum může být vydáno včas vzhledem k termínu vaší cesty. Jednotlivci, kteří mají schválenou žádost o ESTA nebo platné americké vízum, mohou začít s se svými cestovními plány.

Památky a co dělat v Chicagu

Chicago nabízí hodně zajímavých míst, které zahrnují pláže na Michiganském jezeře, muzea, zoologické zahrady a projevy velkolepých architektonických návrhů. Buckinghamská fontána je slavný symbol Chicaga, který se nachází v Grant a Park Frank, zatímco Lloyd Wright Conservation Trust je architektonickým objektem, který může turista spatřit v Oak Parku. Zoologická zahrada Brookfield a zoologická zahrada Lincoln Park jsou hlavní zoologické zahrady, Museum of Science and Industry a Field Museum of Natural History patří k nejlepším muzeím na světě. Můžete se také zabavit návštěvou komediálních představení v proslulých komediálních klubech nebo jednodenními výlety napříč městem, na které se můžete vydat buď lodí, nebo autobusem.

Kde se ubytovat a kde jíst.

Pobyt v Chicagu není problém, protože existuje spousta možností ubytování. Ceny se pohybují ve velkém rozpětí, od velmi laciných, po extrémně drahé. Některé z luxusních hotelů, které poskytují kvalitní pohostinské služby, zahrnují Peninsula Hotel a Intercontinental Hotel Chicago. Apartmán DeWitt Place a další ubytovny, jako je IHSP Chicago Hostel a Urban Holiday Lofts jsou příklady skvělého ubytování pro turisty.

Další skvělou zprávou je, že jídlo nebo pití v Chicagu je na každém rohu. Spousta restaurací na ulicích vás seznámí s místními chicagskými lahůdkami. Oběd v Aline nebo dokonce koblihy v Donut Vault je skvělou volbou pro všechny turisty, kteří město navštíví, a nezapomínejme ani na noční zábavu v 404 Wine Baru a Andy's Jazz Baru a dalších špičkových nočních klubech.

Doprava a nákupy v Chicagu.

Turisté, kteří navštíví město Chicago, se mohou do města snadno dostat v pronajatých nebo osobních automobilech, protože všechny pojmenované ulice mají přiřazená čísla, která označují, kde se nacházejí. Některé z autopůjčoven, které lze nalézt na letišti nebo ve městě, jsou Thrifty, Dollar a Enterprise. Vlaky a autobusy zajišťují veřejnou dopravu v Chicagu. Chicago Transit Authority je hlavním poskytovatelem veřejné dopravy a provozuje všechny El autobusy a některé vlaky, přičemž Blue Line a Red Line běží 24 hodin denně.

Nákupní centra, markety a maloobchodní prodejny mají vše, na co si můžete vzpomenout. Některými z hlavních nákupních center jsou 900 North Michigan Shops a Magnificent Mile, ale můžete také nakupovat dárky v Accent Chicago, oblečení v Akira a můžete navštívit knihkupectví Abraham Lincoln Book Shop, abyste uhasili vaši touhu po poznání.

Návštěva Chicaga je obecně dobrý nápad, pokud hledáte zajímavou turistickou destinaci. Téměř všechno je zde fascinující, ať už umístění města na břehu jezera Michigan, úžasné jídlo, ubytování a příjemné počasí po většinu měsíců. S tím vším budete při cestě do Chicaga těžko zklamáni.

Tipy

  • Pokud již máte platné americké vízum, nemusíte žádat o ESTA.
  • Vždy žádejte s dostatečným předstihem
  • Zkontrolujte, zda jsou informace na vašem vízu správné, než opustíte velvyslanectví

Pokud jste držitelem cestovního pasu ze země zahrnuté do pragramu bezvízového styku a chcete získat ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se svou žádostí, nebo navštivte stránku FAQ, kde se o ESTA dozvíte více.

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA