Problémy s webovými stránkami ESTA

Publikováno: Aug 07, 2019, Upraveno: Mar 27, 2019 | Tagy: Problémy webových stránek ESTA, Aplikace ESTA

Problémy s webovými stránkami ESTA jsou vzácné, ale mohou být frustrující pro cestující, kteří do USA plánují vycestovat v nejbližší době. Technické problémy webových stránek jsou neodmyslitelné pro všechny online systémy, zejména ty, které podporují velký počet uživatelů. Přestože se systémy ESTA udržují vysokou provozuschopnost nad 99 %, Celní a hraniční ochrana (CBP) zpravidla provádí nezbytné aktualizace na internetových stránkách ESTA o víkendech, nejčastěji v sobotu ráno GMT.

Doba výpadku webových stránek ESTA trvá od 1 do 10 hodin. Bohužel tyto výpadky znemožňují cestujícím získat povolení před příjezdem do Spojených států. Pokud se setkáte s problémy s webovými stránkami ESTA nebo s technickými problémy, vyzkoušejte následující kroky:

a) Vymažte mezipaměť prohlížeče

b) Vraťte se na webovou stránku ESTA

c) Zkuste zažádat znovu

Pokud výše uvedené kroky nefungují, zkuste použít odlišný internetový prohlížeč, počítač nebo dokonce lokalitu, například v práci nebo v jiné oblasti s bezpečným a stabilním přístupem k internetu. Žadatelé se také mohou pokusit použít jako alternativu mobilní zařízení připojené k 3G, 4G nebo 5G. Pokud výše uvedené opatření nefungují, zkuste se obrátit na vaši cestovní leteckou společnost nebo provozovatele námořních služeb.

Společnost CBP provádí aktualizace webových stránek ESTA z různých důvodů. Aktualizace jsou nutné k zajištění toho, aby technologie podporující ESTA byla plně funkční. To zahrnuje zajišťování platebních procesů, uchovávání dat uchazečů, kontroly údajů a dalších funkcí, které jsou schopné podporovat požadavky cestujících po celém světě, a také řešit jakékoli obavy o bezpečnost, které se vyvíjejí u cestujících, kteří navštěvují Spojené státy. Aktualizace může například obsahovat další položky na stránce plateb za účelem ověření plateb kreditními kartami nebo další pole formuláře žádosti o informace o cestujících, kteří předtím navštívili území mimo USA.

Žadatelé, kteří nechtějí neustále kontrolovat webové stránky ESTA, mohou požádat třetí stranu, aby byly jejich údaje byly uloženy a odeslány do vládních systémů poté, co bude webová stránka ESTA opět plně funkční, ačkoli to je typicky spojeno s vyššími náklady, kterým se cestující mohou chtít vyhnout.

Vzhledem k nepředvídatelnosti výpadků webových stránek ESTA je doporučeno cestujícím požádat o ESTA několik týdnů před odjezdem do Spojených států. Není neobvyklé, že žádosti se dostanou do stavu "Čekající", což může vyžadovat až 72 hodin zpracování. Cestující by proto měli přinejmenším 72 hodin před svým odletem do Spojených států podat žádost o ESTA.

Nakonec to nejdůležitější – cestující by neměli čekat s žádostí o ESTA až do poslední chvíle. Cestující, kteří žádají o ESTA 72 hodin před odletem do USA, mohou být zklamáni. Aby se zabránilo možným problémům, měli by cestující požádat o ESTA nejméně několik týdnů nebo měsíců před odjezdem do USA, aby počítali s možností, že budou muset požádat o vízum pro USA, pokud bude jejich žádost ESTA zamítnuta.

Pokud jste držitelem cestovního pasu ze země zahrnuté do pragramu bezvízového styku a chcete získat ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se svou žádostí, nebo navštivte stránku FAQ, kde se o ESTA dozvíte více.

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA