Proč mi povolení ESTA ještě nepřišlo?

Publikováno: Nov 25, 2019, Upraveno: Nov 25, 2019 | Tagy: Stav ESTA, Zpracování ESTA, Dodávka ESTA

Úvod

Nedávné změny v procesu schvalování žádostí o ESTA způsobily prodloužení doby zpracovávání žádostí na Úřadu pro clo a ochranu hranic (CBP). Téměř ve všech případech bývá žádost o ESTA rozhodnuto během 72 hodin od podání. Přesto, že mnoho rozhodnutí je provedeno takřka okamžitě, někdy se může stát, že potvrzení e-mailem žadatel obdrží až po několika hodinách či dnech. Žadatelé jsou prostřednictvím e-mailu informováni o stavu své žádosti. Cestující, kteří čekají na rozhodnutí, by se měli seznámit s různými stavy žádosti o ESTA. Kromě informací získané e-mailem mohou žadatelé sledovat stav své žádosti online na stránce své žádosti o ESTA, především v případě, že své povolení ESTA ještě neobdrželi, nebo obdrželi poslední informace o stavu své žádosti před několika dny.

Z jakého důvodu mi povolení ESTA ještě nepřišlo?

  • Vše probíhá v pořádku, ale vaše žádost stále čeká na vyřízení
  • Zadali jste nesprávné informace a žádost je ve stavu „Čeká na vyřízení“ – v této situaci je potřeba vyčkat na rozhodnutí. Více o důvodech, proč je vaše žádost ve stavu „Čeká na vyřízení“, najdete zde: Co znamená čekající žádost o ESTA? Po obdržení rozhodnutí o povolení ESTA si překontrolujte své zadané údaje a ujistěte se, že v nich není chyba.
  • Váš poskytovatel e-mailu zablokoval žádosti z CBP – v tuto chvíli zkontrolujte svoji složku spamů a pokud jste neobdrželi e-mail od CBP vice než 72 hodin, kontaktujte poskytovatele e-mailu.

Mohu cestovat do USA, i když moje žádost stale čeká na vyřízení nebo byla zamítnuta?

Ne, cestující způsobilí pro bezvízový styk nemohou nastoupit na let nebo plavbu do USA bez schválené žádosti o povolení ESTA a příslušného cestovního pasu, který byl použit pro žádost.

Mohu cestovat do USA, pokud moje žádost o ESTA byla nejdříve schválena a potom zamítnuta?

Pokud byla vše žádost o ESTA nejdříve schválena a poté byla před vaším odjezdem či odletem do USA zamítnuta, nemůžete do USA vycestovat v rámci Programu bezvízového styku.

Závěr

Cestující způsobilí k obdržení povolení ESTA potřebují získat potvrzení o schválení žádosti ještě před odjezdem či odletem do Spojených států. DHS a CBP vyřizují žádosti o ESTA delší dobu, proto by měli cestující pečlivě sledovat stav své žádosti o ESTA zejména v případě, že po 72 hodinách od odeslání formuláře stale neobdrželi potvrzení prostřednictvím e-mailu.

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA