Platba povolení ESTA

Publikováno: Nov 18, 2019, Upraveno: Nov 18, 2019 | Tagy: VWP, Platba ESTA

Úvod

Platba za ESTA musí být provedena online během sedmi dnů po odeslání žádosti, jinak dané žádosti vyprší platnost a bude potřeba odeslat žádost novou. Žádosti o ESTA nebudou zpracovány, dokud nedojde k provedení platby za každou žádost.

Platební metody

Zaplatit za ESTA můžete několika různými platebními metodami. Metody, které jsou momentálně podporovány, jsou: Visa® Debit, Visa® Credit, MasterCard® Debit, MasterCard® Credit, American Express®, Discover®, Diner’s Club, Maestro® or JCB®. Platby mohou být provedeny pouze online, neexistuje žádná možnost platby pomocí telefonu, šeku nebo bankovního převodu.

Bezpečnost platby

Platby jsou zpracovávány v souladu s mezinárodními nařízeními Standard Payment Card Industry – Data Security Standard (PCI-DSS), které ustanovily hlavní společnosti poskytující platby kartou za účelem ochrany osobních údajů svých klientů. Všechny přenosy informací z vašeho prohlížeče na webové stránky za účelem platby jsou uskutečněny prostřednictvím bezpečného a zašifrovaného připojení HTTPS. Žádné informace o platební kartě tedy nejsou ukládány na webové stránce.

Chyby při platbě

Chyby během platby za ESTA mohou vzniknout z různých důvodů, jako jsou neplatné údaje o kartě, chyba zpracování na straně banky nebo poskytovatele kreditní karty, nebo odmítnutí karty z jiných důvodů. K chybám může dojít i z důvodu technických potíži na stránce zpracující žádosti, v prohlížeči, vlastním počítači či z důvodu nedostupného přístupu k internetu. Pokud obdržíte chybovou zprávu o platbě a zkontrolujete si veškeré uvedené údaje, vyzkoušejte jinou platební kartu, nebo zkuste prostředky převést na vaši banku či vytvořte platbu na váš účet, ke kterému je vedena kreditní karta. Pokud však potíže s platbou pořád přetrvávají, zkontaktujte svoji banku nebo společnost poskytující kreditní kartu pomocí kontaktních údajů na zadní straně karty, a požádejte zákaznický servis o pomoc.

Aktualizace žádosti o ESTA po platbě

Jakmile jste odeslali platbu za žádost o ESTA, jediné informace, které lze změnit, jsou ubytování v USA a kontaktní e-mailová adresa žadatele. Proto doporučujeme žadatelům, aby si před odesláním žádosti pořádně zkontrolovali zadané údaje. Dva údaje navíc po odeslání žádosti nelze změnit vůbec, ani před provedením platby, je to číslo pasu žadatele a země jeho vydání. Pokud žadatel udělá chybu při zadávání těchto údajů, bude potřeba odeslat novou žádost se správným číslem pasu nebo zemí vydání. Žadatelé by měli mít též na mysli další fakta související s aktualizací žádosti o ESTA.

Závěr

Uskutečnění platby za ESTA během 7 dnů po odeslání žádosti vám ušetří čas a starosti spojené s nutností podávání žádosti nové. Jelikož schválení žádosti může trvat až 72 hodin, žadatelé by měli žádost podat v odpovídajícím předstihu před odletem či odjezdem do USA.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA

Tweets