Mohu obnovit své povolení ESTA?

Publikováno: Apr 24, 2019, Upraveno: Jul 25, 2019 | Tagy: ESTA, Obnova ESTA, ESTA vypršení platnosti

Pokud přemýšlíte, jak obnovit žádost o ESTA, Úřad celní a hraniční ochrany USA v současné době neumožňuje obnovení aplikace ESTA prostřednictvím programu bezvízového styku. Pokud jste tedy zkontrolovali stav své aplikace ESTA a stav je buď "platnost žádosti skončila" nebo "žádost nebyla nalezena", budete muset odeslat novou žádost o ESTA. Podobně, pokud jste nedávno získali nový pas, budete muset znovu požádat o ESTA. Vzhledem k tomu, že ESTA je elektronické cestovní oprávnění, budete muset žádost vyplnit online a zaplatit poplatek. Aktivní nebo vypršené žádosti o ESTA také nelze prodloužit.

Mám obnovit své povolení ESTA?

Návštěvníci USA mají mylnou představu o zbytečném obnovování své žádosti o ESTA. Obnovení vašeho povolení ESTA je zapotřebí, pouze pokud jeho platnost vyprší před datem odjezdu do Spojených států. Získání nového povolení ESTA neobnoví počet dní, které můžete zůstat ve Spojených státech, ani nezajistí žádnou míru shovívavosti hraničních úředníků při posuzování vaší žádosti o vstup na území USA.

Musím čekat, až vyprší platnost mého stávajícího povolení ESTA, než si budu moci zažádat o nové?

Ne, můžete požádat o nové povolení ESTA, i pokud máte aktivní autorizaci. Můžete požádat o nový systém ESTA před nebo po uplynutí doby platnosti stávající autorizace.

Znovu podávám žádost, ale zobrazuje se mi upozornění, že mám stále platné povolení, co mám dělat?

Pokud žádáte o nové povolení ESTA, zatímco vaše předchozí ESTA je stále platné, obdržíte systémovou varovnou zprávu: "Pro tento pas byla nalezena platná schválená žádost s více než 30 zbývajícími dny. Odesláním této žádosti bude vyžadována platba za tuto žádost a stávající žádost bude zrušena." Chcete-li pokračovat v přepsání předchozí žádosti, můžete pokračovat a platnost vašeho předchozího povolení okamžitě vyprší a nová žádost ESTA bude přidělena k vašemu pasu. Jakmile je vaše povolení ESTA schváleno, bude platné po dobu dvou let od data schválení nebo do doby vypršení platnosti vašeho pasu, podle toho, co nastane dříve. Služba ESTA může být použita pro více návštěv během tohoto dvouletého období, pokud Vaše pobyty nepřesáhnou 90 dní a CBP vás nepovažuje za někoho, kdo se pokouší žít ve Spojených státech a zneužívá program bezvízového styku.

Pokud jste držitelem cestovního pasu ze země zahrnuté do pragramu bezvízového styku a chcete získat ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se svou žádostí, nebo navštivte stránku FAQ, kde se o ESTA dozvíte více.

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA