Může být povolení ESTA použito pro více výletů do Spojených států?

Publikováno: Nov 11, 2019, Upraveno: Nov 11, 2019 | Tagy: Pravidla ESTA, ESTA aplikace, Vícenásobné zadání ESTA

Úvod

Povolení ESTA může být použito pro několik výletů do USA. Přesto by však měli mít žadatelé na paměti, že Úřad pro cla a ochranu hranic (CBP) má právo zamítnout vstup na hranicích USA. Proto, pokud má úředník pocit, že žadatel porušuje podmínky Programu bezvízového styku, má právo zamítnout žadateli vstup do Spojených států.

Existuje limit pro počet pobytů v USA kratších než 90 dnů?

Ne, neexistuje limit pro počet pobytů. Pokud má však úředník CBP pocit, že dochází k podezřelým aktivitám, má právo zamítnout vstup do USA žadateli se schváleným povolením ESTA.

Už jsem strávil v USA 90 dnů během mého posledního pobytu, mohu tam jet za pár týdnů či měsíců znovu?

CBP může mít podezření, že se žadatel o ESTA snaží porušovat podmínky Programu bezvízového styku a zamítnout tak vstup, pokud žadatel opakovaně navštěvuje USA a již překročil limit 90 dnů během poslední návštěvy během uplynulých několika měsíců. Pokud již cestující strávil na území USA 90 dnů a přeje si zde strávit další čas, měl by si zažádat o turistické vízum typu B-2, které umožňuje pobyty až do šesti měsíců. Pokud si cestující přeje strávit více času na území USA, než je dovoleno v rámci povolení ESTA, je doporučeno zažádat o obchodní vízum B-1 či turistické vízum B-2. Je také možné kontaktovat imigračního právníka a zjistit více informací o možnostech neimigračních víz.

Závěr

Povolení ESTA může být využito pro několik vstupů na území Spojených států. Pokud se cestující ocitne v situaci, kdy si přeje navštěvovat USA opakovaně na další dobu než 90 dní, která je dovolená v rámci povolení ESTA, vhodnou alternativou může být vízum typu B-1 nebo B-2. Cestující mohou zvážit i další možnosti neimigračních víz.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA