Měl/a bych požádat o ESTA před provedením rezervace itineráře?

Publikováno: Dec 09, 2019, Upraveno: Dec 09, 2019 | Tagy: ESTA Otázky, Aplikace ESTA

Úvod

Cestující osvobození od vízového limitu pro cestující v USA mohou požádat o ESTA před rezervací dopravy nebo ubytování v hotelu. Přesné termíny cesty a podrobnosti o ubytování nejsou vyžadovány v době podání žádosti, i když poskytnutí těchto informací může pomoci při zpracování žádosti cestovatele.

Doposud jsem si nerezervoval/a ubytování, jak to ovlivní mou žádost ESTA?

Je požadována pouze jedna adresa pro ubytování v USA, i když žadatel ESTA plánuje navštívit více destinací v USA. Zadání adresy hotelu, penzionu nebo jiného ubytování by jako kontaktní adresa a místo ubytování v USA mělo postačovat, pokud je případně k dispozici také jméno hostitele nebo manažera.

V opačném případě, pokud si žadatel není zcela jistý, kde bude pobývat během své návštěvy v USA, může pro libovolná textová pole zadat „NEZNÁMÉ“ a pro číselná pole hodnotu „0“.

Po zpracování a schválení vašeho ESTA můžete svou žádost znovu aktualizovat a upřesnit adresu ubytování v USA.

Nemám kontakt v USA, co mám zadat?

Žadatelé mohou zadat „NEZNÁMÉ“ pro části kontaktních adres v USA ve formuláři žádosti ESTA a použít číselné hodnoty nul. V opačném případě může žadatel poskytnout kontaktní údaje o svém ubytování nebo hostiteli v USA, pokud jsou k dispozici.

Musím si před podáním žádosti koupit letenku?

Ne, žadatelé o ESTA nejsou povinni si zarezervovat let před podáním žádosti o ESTA. Žádost o ESTA lze podat kdykoli, i když cestovatel ještě nenaplánoval svou cestu do Spojených států.

Závěr

Pro návštěvníky z USA může být obtížné plně se zavázat ke svým cestovním plánům, než získají ESTA nebo vízum. Naštěstí mohou cestující požádat o ESTA před zakoupením hotelu nebo letenky, protože jsou schopni poskytnout podrobnosti o potenciálních místech ubytování pro svou kontaktní adresu v USA a svou adresu v USA.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA