Měl/a bych požádat o ESTA před provedením rezervace itineráře?

Publikováno: Dec 09, 2019, Upraveno: Dec 09, 2019 | Tagy: ESTA Otázky, Aplikace ESTA

Úvod

Cestující osvobození od vízového limitu pro cestující v USA mohou požádat o ESTA před rezervací dopravy nebo ubytování v hotelu. Přesné termíny cesty a podrobnosti o ubytování nejsou vyžadovány v době podání žádosti, i když poskytnutí těchto informací může pomoci při zpracování žádosti cestovatele.

Doposud jsem si nerezervoval/a ubytování, jak to ovlivní mou žádost ESTA?

Je požadována pouze jedna adresa pro ubytování v USA, i když žadatel ESTA plánuje navštívit více destinací v USA. Zadání adresy hotelu, penzionu nebo jiného ubytování by jako kontaktní adresa a místo ubytování v USA mělo postačovat, pokud je případně k dispozici také jméno hostitele nebo manažera.

V opačném případě, pokud si žadatel není zcela jistý, kde bude pobývat během své návštěvy v USA, může pro libovolná textová pole zadat „NEZNÁMÉ“ a pro číselná pole hodnotu „0“.

Po zpracování a schválení vašeho ESTA můžete svou žádost znovu aktualizovat a upřesnit adresu ubytování v USA.

Nemám kontakt v USA, co mám zadat?

Žadatelé mohou zadat „NEZNÁMÉ“ pro části kontaktních adres v USA ve formuláři žádosti ESTA a použít číselné hodnoty nul. V opačném případě může žadatel poskytnout kontaktní údaje o svém ubytování nebo hostiteli v USA, pokud jsou k dispozici.

Musím si před podáním žádosti koupit letenku?

Ne, žadatelé o ESTA nejsou povinni si zarezervovat let před podáním žádosti o ESTA. Žádost o ESTA lze podat kdykoli, i když cestovatel ještě nenaplánoval svou cestu do Spojených států.

Závěr

Pro návštěvníky z USA může být obtížné plně se zavázat ke svým cestovním plánům, než získají ESTA nebo vízum. Naštěstí mohou cestující požádat o ESTA před zakoupením hotelu nebo letenky, protože jsou schopni poskytnout podrobnosti o potenciálních místech ubytování pro svou kontaktní adresu v USA a svou adresu v USA.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA