Kdy požádat o ESTA

Publikováno: Jun 19, 2019, Upraveno: Jul 25, 2019 | Tagy: Stav ESTA, Doba aplikace ESTA

Určení, kdy požádat o ESTA, dává žadatelům dobrou představu o tom, kdy je třeba zahájit žádost o ESTA. Pokud je schválena, ESTA se vydává na dobu dvou let nebo do data uplynutí platnosti pasu žadatele, podle toho, co nastane dříve. Pokud tedy žadatel plánuje v průběhu dvou let několik krátkých cest do Spojených států, může být pro žadatel vhodnější počkat s žádostí o ESTA do doby svého prvního odletu.

Případně, pokud žadatel plánuje v následujících dvou letech pouze jednu cestu do Spojených států, může žadatel požádat o povolení nejméně 72 hodin před odjezdem, neboť je to maximální čas, který CBP potřebuje na zpracování žádosti o ESTA.

Žadatelé, kteří chtějí požádat o ESTA hodiny před odletem do Spojených států, riskují narušení svých cestovních plánů, pokud bude žadatel považován za nezpůsobilého pro cestu do Spojených států kvůli čekající nebo odmítnuté žádosti o ESTA. Kontrola povolení ESTA proběhne před nástupem do letadla a také po příletu na území Spojených států.

Je-li individuální žádost o ESTA zamítnuta, cestující bude muset požádat o vízum pro USA. Aby se tedy cestující vyhnuli zbytečným komplikacím je doporučeno požádat o ESTA nejméně osm týdnů před odjezdem do Spojených států, aby měli dostatek času na řešení případných komplikací se svou žádostí o ESTA. To umožňuje jednotlivci s odmítnutou žádostí o ESTA požádat o vízum pro USA, jehož vyřízení obvykle trvá od čtyř do šesti týdnů, a to v závislosti na zvoleném velvyslanectví a osobních okolnostech.

Pokud jste držitelem cestovního pasu ze země zahrnuté do pragramu bezvízového styku a chcete získat ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se svou žádostí, nebo navštivte stránku FAQ, kde se o ESTA dozvíte více.

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA