Jak si urychlit cestu do USA

Publikováno: Apr 27, 2022, Upraveno: Apr 27, 2022 | Tagy: USA vízové požadavky, Požadavky ESTA

Tento článek má poskytnout návštěvníkům Spojených států informace, které jim pomohou urychlit příchod do Spojených států. Pokrývá množství témat týkajících se rezervace itineráře, přípravy letů, jakož i příjezdů na hranice USA.

Požádejte o ESTA nebo vízum

Cizí státní příslušníci, kteří navštíví USA, budou na vstup do země potřebovat buď americké vízum nebo ESTA. Pokud jste cestujícím a máte pas ze země oprávněné na bezvízový styk, měli byste zvážit žádost o ESTA. ESTA je bezvízový styk, který umožňuje jednotlivcům z více než 39 zemí vstoupit do Spojených států na turistické nebo obchodní účely až na 90 dní. ESTA je digitálně propojena s vaším cestovním pasem a lze ji získat online. Pokud nejste oprávněni nebo vám byla zamítnuta ESTA, Budete muset požádat o americké vízum, pokud chcete navštívit USA. Americké vízum bude vyžadovat předložení digitálního formuláře s názvem DS-160 a to, abyste se zúčastnili pohovoru na velvyslanectví nebo konzulátu v zemi vašeho občanství nebo pobytu.

Rezervujte si lístky předem

Až se rozhodnete pro svou trasu, měli byste zvážit rezervaci letenek. Včasná rezervace vám zajistí letenku v požadované datum a čas letu. Cena letenky obvykle kolísá až několik týdnů před odletem, přičemž v závislosti na poptávce může dojít ke zvýšení nebo snížení jízdného. Služebním cestujícím se doporučuje rezervovat co nejdříve, protože prémiové ceny letenek se obvykle zvyšují blíže k času letu. Včasná rezervace také zaručuje, že budete mít více možností na výběr požadovaného sedadla v letadle.

Zabezpečené ubytování předem

Ubytování byste si měli rezervovat před příjezdem do Spojených států. Rezervace ubytování na poslední chvíli může vést ke zklamání, pokud není k dispozici dostatečný výběr na splnění vašich požadavků. Hotely, motely, apartmány s obsluhou a sdílení pokojů typu peer-to-peer nabízejí cestujícím řadu možností, jak vyhovět každému rozpočtu nebo požadované úrovni služeb. Pokud se ve městě plánují velké události na konkrétní čas, může být náročné najít vhodné ubytování. Rezervace předem tedy eliminuje riziko, že nebudete mít ve Spojených státech bydlení.

Vyřešte si zdravotní otázky

Pokud užíváte nějaké léky, zajistěte si je dost, aby vám vydržely během celé cesty. Měli byste zvážit i jistou rezervu, pokud se opozdíte při návratu do domovské země. Léky musí být většinou v původním obalu s dostupnými informacemi o lékařském předpisu, například s poznámkou lékaře, pokud je v USA kontrolovanou látkou. Zároveň je dobré zkontrolovat, zda jsou vaše očkování v pořádku a že před vstupem do Spojených států nepotřebujete žádné další vakcíny. Světová zdravotnická organizace doporučuje tyto vakcíny: hepatitida A, hepatitida B, spalničky, příušnice a zarděnky, obrna, meningitida, Tdap, plané neštovice, pásový opar, zánět plic a chřipka. Pro získání vstupu do USA nejsou zapotřebí všechny tyto očkování, ale může to být dobrý nápad, pokud cestujete na místo, které by vás mohlo ohrozit. Poraďte se se svým lékařem, abyste určili, které vakcíny zvážit. Pokud máte omezení týkající se stravování nebo alergie, nezapomeňte o tom předem informovat leteckou společnost, aby byla připravena ohledně jídel a nápojů, které jsou pro vás bezpečné.

Sbalení příručního zavazadla

Toto je taška nebo kabelka, kterou si vezmete do letadla. Ne všechno je v této zavazadle povoleno, takže nezapomeňte zkontrolovat pokyny pro vaši vybranou leteckou společnost. Měli byste si sem zabalit cestovní doklady, doklad(y) totožnosti, letenky a palubní vstupenky, kreditní karty, hotovost, karty zdravotního a cestovního pojištění, léky a mobilní telefon s nabíječkou. Možná budete chtít zahrnout něco ke čtení a změnu oblečení v závislosti na teplotě v letadle. Pokud plánujete vzít si s sebou tekutiny, musí se řídit pravidlem 3-1-1. To znamená, že každá láhev musí být do 100 ml, všechny se musí vejít do kapsy na zip s velikostí 1 litr a každý cestovatel může mít nejvýše jedna kapsa. Některá letiště však umožní cestujícím vzít si další kapsy, pokud jsou určeny na léky.

Balení odbavených zavazadel

V případě odbavených zavazadel vás obvykle omezuje počet zavazadel, které můžete odbavit, pokud nejste ochotni zaplatit další poplatky za zavazadla. Sbalte se efektivně, abyste snížili poplatky za odbavené zavazadlo. Dbejte na omezení týkající se nebezpečného zboží, zejména na předměty, které jsou hořlavé nebo představují nebezpečí pro zdraví a bezpečnost lidí v letadle. Pokud je to povoleno, měli byste umístit elektroniku na horní vrstvu zavazadel, aby ji mohli pracovníci letištní bezpečnosti snadno zkontrolovat.

Před příchodem na letiště

V den cesty je nejlepší přijít na letiště spíše a pamatovat na všechna oznámení nebo varování pro případ, že by na váš let měly vliv změny. Příjezd dvě hodiny před odletem je obvykle doporučený časový rámec, i když si možná budete chtít dát čas navíc, pokud cestujete do Spojených států odkudkoliv mimo Severní Ameriky. Pro svou cestu ještě urychlit, zvažte online odbavení letu nebo požádejte o časný nástup. Pokud máte zdravotní potíže nebo zdravotní postižení, informujte svou leteckou společnost, aby mohla být na vás připravena hned po příjezdu.

Na přepážce terminálu

Když přijedete k terminálům na odbavení na letišti, nezapomeňte na několik věcí. Ujistěte se, že máte svůj cestovní pas nebo cestovní doklad, jakož i mobilní nebo vytištěn palubní lístek. Při přechodu zabezpečením budete muset vybrat kapaliny a elektronická zařízení a umístit je do kontejneru na kontrolním stanovišti. Možná bude nutné zout si vaše boty a sundat šperky a nechat je zkontrolovat pomocí rentgenového přístroje. Když jste prošli bezpečnostními screeningovými přístroji, můžete si vzít své věci a přejít ke svému terminálu.

Po příchodu do USA

Pokud cestujete do Spojených států z jiné země, budete muset při příjezdu projít celní správou. Je důležité mít k dispozici cestovní pas a vyplněný celní formulář, které vám umožní rychleji se odbavit. Po odbavení přes celní kontrolu můžete pokračovat k vyzvednutí zavazadel a směřovat do cíle.

Shrnutí

Tento článek poskytuje shrnutí úvah pro cestující, kteří plánují navštívit USA. Týká se mnoha témat ohledně plánování cestovních tras, balení, letu a příjezdu k hranicím USA. Díky urychlení logistiky týkající se vašeho cestování budete mít více času na zpříjemnění si své návštěvy ve Spojených státech.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povinná cestovní autorizace pro způsobilé cestovatele, kteří vstupují do Spojených států po zemi, letecky nebo po moři při návštěvách kratších než 90 dní.

Zažádejte o ESTA

Příspěvky