Jak požádat o ESTA

Publikováno: Sep 14, 2019, Upraveno: Sep 14, 2019 | Tagy: ESTA Požadavky, ESTA Application Guide

Chcete se dozvědět, jak zažádat o ESTA? Při žádosti o ESTA je třeba, aby si žadatelé vyhradili 15-20 minut na vyplnění formuláře, shromáždili potřebné dokumenty a věnovali dostatek času pro přečtení a pochopení otázek. Vytvořili jsme checklist (odškrtávací seznam) pro žádost o ESTA, který vidíte níže.

1) Čas – pro dokončení každé žádosti o ESTA si vyhraďte minimálně 15-20 minut. Pokud například žádáte o ESTA pro čtyřčlennou rodinu, zabere vám žádost a důkladná kontrola informací asi 60 minut.

2) Stabilní přístup k internetu – to by mělo být samozřejmostí, ale často se žadatelé snaží použít pomalé nebo nestabilní připojení k internetu. Doporučuje se, aby žadatelé o ESTA měli přístup ke stabilnímu ethernetovému nebo Wi-Fi připojení pro vyplnění formuláře a odeslání žádostí. Časový limit žádosti je často přítomen a uživatelé budou muset za okolností spojených s pomalým připojením spustit novou žádost.

3) Pasy – pro podání žádosti o ESTA je vyžadován platný elektronický pas ze země, která je zahrnuta do programu bezvízového styku. Pro to, abyste byli uznáni jako způsobilí pro žádost o ESTA je potřeba, abyste prokázali své občanství ze země zahrnuté do programu bezvízového styku. Pokud jste občanem více zemí, budete muset poskytnout informace ze všech cestovních pasů.

4) Informace o rodině – budete požádáni, abyste poskytli informace o křestním jménu a příjmení svých rodičů. Pokud tyto informace nemáte, můžete zadat "NEZNÁMÉ".

5) Kontaktní informace pro nouzové situace – budete potřebovat jméno, telefonní číslo a e-mailovou adresu osoby nebo organizace, která bude vaším kontaktem v případě nouze, v rámci Spojených států nebo mimo jejich území, která budou informována v případě nouzové situace.

6) Údaje o kontaktní osobě v USA – budete potřebovat jméno, telefonní číslo a adresu kontaktní osoby nebo organizace ve Spojených státech. Informace o adrese jsou ověřovány, aby byla zajištěna přesnost dat. Můžete však do textového pole zadat 'NEZNÁME' a pro číselná pole ve formuláři '00000', pokud nemáte kontaktní osobu v USA.

7) Adresa v USA – měli byste mít název a kontaktní údaje o místě, kde budete během vaší návštěvy pobývat. Informace o adrese jsou ověřovány, aby byla zajištěna přesnost dat. Můžete však do textového pole zadat "NEZNÁME" a pro číselná pole ve formuláři "00000", pokud tyto informace nemáte.

8) Údaje o zaměstnanosti – pokud je žadatel v současné době zaměstnán, budete potřebovat jméno, adresu a telefonní číslo svého zaměstnavatele.

9) Policejní zprávy a záznamy v trestním rejstříku (nepovinné) - pokud jste někdy byli zatčeni za trestný čin, měli byste zkontrolovat své policejní záznamy o předchozích závažných trestných činech, které by mohly ovlivnit vaši žádost o ESTA.

10) Informace o platbě – pro platbu ESTA je k dispozici několik možností. ESTA přijímá kreditní nebo debetní karty MasterCard, VISA, American Express a Discover. Jiné platební možnosti, jako je hotovost, bankovní převod, šek, PayPal nebo další, nejsou v současné době akceptovány.

11) Platební lhůta 7 dnů – za vaši žádost o ESTA je třeba zaplatit do 7 dnů od jejího podání. V opačném případě vyprší platnost vaší žádosti a budete ji muset znovu podat.

12) Skupinové žádosti – lze podat a zaplatit až 50 žádostí současně. Jednotlivci v rámci stejné skupinové žádosti nejsou povinni cestovat společně, to stejné platí i o primárním žadateli.

13) Získání oprávnění před a po žádosti – Po podání žádosti o ESTA můžete zkontrolovat stav své žádosti na adrese https://oficialni-esta.cz/zkontrolovat-stav-registrace-esta a zobrazit stav žádosti online. Pokud je vaše žádost o ESTA schválena, můžete letecky či lodí cestovat do Spojených států. Pokud vaše žádost o ESTA stále čeká na schválení, vyčkejte prosím 72 hodin a zkuste znovu zkontrolovat stav žádosti. Pokud je vaše žádost o ESTA zamítnuta, budete muset požádat o vízum pro USA. Pokud platnost vaší žádosti o ESTA vypršela nebo nebyla nalezena, zkontrolujte prosím, jaké informace jste poskytli, nebo požádejte o ESTA znovu.

Pokud jste držitelem cestovního pasu ze země zahrnuté do pragramu bezvízového styku a chcete získat ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se svou žádostí, nebo navštivte stránku FAQ, kde se o ESTA dozvíte více.

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA