Jak mohu zjistit, zda moje ESTA stále platí?

Publikováno: Mar 26, 2019, Upraveno: Oct 31, 2019 | Tagy: ESTA, Doba trvání ESTA, ESTA Platný

Zkontrolujte stav stávajících žádostí o ESTA, než poletíte do Spojených států, pro zjištění vašeho autorizačního čísla ESTA a data vypršení platnosti. Jednoduše můžete zjistit datum vypršení platnosti vašeho povolení ESTA, jeho platnost a číslo vyplněním formuláře s údaji o cestovním pasu a příjmení žadatele. Stav vašeho povolení ESTA, autorizační číslo a datum vypršení platnosti vám bude poskytnuto v případě, že je vaše žádost stále platná. Existuje pět možných stavů, ke kterým může dojít při kontrole platnosti ESTA:

Žádost o ESTA nenalezena

"Žádost nebyla nalezena" se obvykle objeví proto, že žadatel poskytl nesprávné informace o původní žádosti ESTA, a proto neexistuje žádný vztah mezi správnými a nesprávnými biometrickými informacemi. Biometrické informace zahrnují údaje, jako je jméno žadatele, země vydání pasu, číslo pasu, datum vydání pasu a datum vypršení platnosti. Tento stav je uveden také v případě, že na formuláři žádosti o registraci ESTA jsou uvedeny nesprávné informace. "Žádost nebyla nalezena" se může také objevit, pokud neexistuje žádná aktuální nebo předchozí žádost o ESTA.

Platnost žádosti o ESTA vypršela

Pokud vyprší platnost žádosti o ESTA, musíte před cestou do Spojených států požádat o novou autorizaci. Žádost ESTA nelze obnovit, musí být odeslána nová žádost na základě aktuálních údajů uživatele.

Čekající žádost o ESTA

To znamená, že vaše žádost byla nedávno předložena a je podrobena další kontrole ze strany CBP. To neznamená negativní rozhodnutí o vaší žádosti o ESTA, ale poukazuje pouze na to, že jsou vyžadovány další bezpečnostní kontroly. Je potřeba počkat přibližně 72 hodin, než získáte konečné rozhodnutí o vaší žádosti. Ujistěte se, že to berete v úvahu vzhledem ke stávajícím cestovním plánům.

Žádost o ESTA byla schválena

To znamená, že vaše oprávnění platí pro cestování do Spojených států. Vezměte prosím na vědomí datum vypršení platnosti a číslo žádosti ESTA a ujistěte se, že stav ESTA je platný před odjezdem do USA. Mějte také na paměti, že pokud je vaše žádost o ESTA stále schválena, neznamená to, že nemůže být odvolána Celní a hraniční ochranou (CBP), proto doporučujeme cestujícím, aby si v den odjezdu zkontrolovali svůj stav žádosti o ESTA.

Žádost o ESTA nebyla schválena

Tento výsledek se zobrazí, pokud již byla vaše žádost o ESTA zpracována a nemáte povoleno cestovat do Spojených států v rámci programu bezvízového styku. Můžete však mít nárok na žádost o turistické vízum B-2. Další informace a žádost o vízum pro USA získáte na následujícím odkazu: https://usa-visas.com/

Vezměte prosím na vědomí, že pokud jste v žádosti o ESTA udělali chybu, budete muset zaslat e-mail týmu technické podpory ESTA podle pokynů zde: https://help.cbp.gov/s/article/Article-1088?language=en_US. Můžete také kontaktovat tým technické podpory společnosti ESTA na čísle +1 202-344-3710, abyste zjistili, zda můžete v formuláři chybný údaj změnit.

Žadatelé o ESTA by měli zkontrolovat stav svých žádostí a zjistit si datum vypršení platnosti ESTA a získat autorizační číslo ESTA, aby se ujistili, že jim je stále dovoleno cestovat do Spojených států, aniž by museli předložit jinou žádost nebo zaplatit další peníze za účelem získání povolení.

Pokud jste držitelem cestovního pasu ze země zahrnuté do pragramu bezvízového styku a chcete získat ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se svou žádostí, nebo navštivte stránku FAQ, kde se o ESTA dozvíte více

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA