Jaká jsou pravidla pro získání ESTA?

Publikováno: Jul 03, 2019, Upraveno: Jul 25, 2019 | Tagy: Způsobilost ESTA, Platnost ESTA, Pravidla ESTA

ESTA je cestovní povolení, které umožňuje oprávněným cestujícím navštívit Spojené státy pro podnikání, cestovní ruch, lékařské, tranzitní nebo jiné dočasné účely bez nutnosti získání víza. Může být získáno online relativně snadno v porovnání s procesem získání amerického víza. Před samotnou cestou do Spojených států si cizinci musí být vědomi omezení při používání ESTA. Pravidla používání ESTA jsou následující:

  1. Délka schválení – ESTA lze použít pouze v případě, že je platné v den odjezdu do Spojených států. ESTA je vydáváno na dobu dvou let nebo do data vypršení platnosti pasu, podle toho, co nastane dříve. Platnost ESTA může vypršet, když je cestující zrovna v USA, nicméně platí i další pravidla cestování na ESTA, konkrétně pravidla týkající se délky pobytu, změny údajů a účelu cesty.
  2. Délka pobytu – ESTA může být použita pro více návštěv trvajících 90 dnů nebo méně. Pokud chce cestující zůstat v USA více než 90 dní, musí získat příslušné vízum v souladu s účelem svého pobytu. Pokud chce cestující navštívit Spojené státy během dvanáctiměsíčního období na více než 90 dní celkem nebo na více než 90 dní na jednu návštěvu, je pravděpodobné, že bude potřebovat víza.
  3. Změna podrobností – získání nového cestovního pasu, občanství, změna pohlaví nebo jména zruší platnost stávajícího ESTA, a proto bude třeba získat nové povolení ESTA. Každá žádost o ESTA je propojena s biometrickými detaily v pasu, takže jakmile se některý z těchto atributů změní, předchozí schválená nebo odepřená žádost o ESTA bude zrušena.
  4. Cíl cestování – cestující mohou využít ESTA pro účely cestovního ruchu, jako jsou návštěvy přátel, rodiny, dovolená, léčba, stejně jako pro krátké kurzy, které se nezapočítávají do studia. ESTA lze také použít k obchodním účelům, jako je vyjednávání smlouvy, účast na odborných akcích, pořádání obchodních jednání a vypořádání majetku. ESTA lze také použít pro tranzitní účely, kdy turisté cestují Spojené státy do jiného destinace, než je USA. ESTA nemůže být použita k získání příjmu nebo zaměstnání z amerických zdrojů, pro odborné nebo univerzitní kurzy nebo pro jiné účely, jako je například investice.

Pravidla ESTA prosazují omezení cestujících s cílem zajistit, aby návštěvníci nepředstavovali bezpečnostní nebo ekonomická rizika pro občany nebo trvalé obyvatele USA. Nezávisle na těchto pravidlech, ESTA zůstává všestrannou a pohodlnou cestovní autorizací, která poskytuje téměř stejné výhody jako americká víza, s mnohem menší zátěží žadatelů.

Pokud jste držitelem cestovního pasu ze země zahrnuté do pragramu bezvízového styku a chcete získat ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se svou žádostí, nebo navštivte stránku FAQ, kde se o ESTA dozvíte více.

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA