Co je to číslo žádosti o ESTA?

Publikováno: Oct 14, 2019, Upraveno: Jan 07, 2020 | Tagy: Podání ESTA, Číslo aplikace ESTA

Úvod

Číslo žádosti o ESTA je generováno po odeslání žádosti Úřadu pro cla a ochranu hranic (CBP). Číslo žádosti je jedinečný identifikátor pro rozlišení profilů cestujících. Číslo žádosti o ESTA je alfanumerická série o 16 znacích. Sekvence znaků je náhodná a nereprezentuje žádné atributy žadatele. Číslo žádosti nemůže být používáno pro získávání informací o žadateli, avšak společně s číslem pasu a datem narození může být použito ke sledování stavu existující žádosti o ESTA.

K čemu je číslo žádosti o ESTA?

Číslo je digitálně propojeno s profilem žadatele, včetně jeho pasových, osobních, cestovních a dalších informací. Číslo žádosti o ESTA je také využíváno jako autorizační číslo cestujícího při schválení žádosti. Proto jsou v případě schválení žádosti o ESTA číslo žádosti a autorizační číslo totožná. V případě zamítnutí žádosti o ESTA však nebude číslo žádosti spojeno s úspěšně autorizovanou žádostí o ESTA, místo toho zůstane žádost ve stavu „Cesta nepovolena“. Stav existující žádosti o ESTA může být sledován online.

Co je to stav žádosti o ESTA?

Existují různé stavy žádosti o ESTA, se kterými se žadatelé mohou setkat, když kontrolují, zda je jejich povolení ESTA stále platné. Pokud se zobrazuje stav „Čeká se na platbu“, znamená to, že daná žádost ještě nebyla předložena Oddělení vnitřní bezpečnosti (DHS) ke zpracování. Proto musí daný žadatel provést platbu své žádosti, poté bude předložena k posouzení. Pokud není žádost o ESTA zaplacena do sedmi dnů, vyprší její platnost a již nebude přístupná. Potom musí být odeslána žádost nová.

Jak mohu zjistit, že je moje autorizační číslo ESTA pravé?

Ověřit stav jakékoli obdržené autorizace ESTA můžete navštívením stránky pro kontrolu stavu ESTA. Pokud je stav žádosti uveden jako „Žádost nenalezena“, hledaná žádost neexistuje a je třeba odeslat žádost novou.

Závěr

Číslo žádosti o ESTA je důležitým článkem mezi vaší žádostí o vstup do USA v rámci bezvízového programu a vašimi pasovými, osobními a cestovními údaji. Žadatelům doporučujeme poznačit si číslo žádosti o ESTA pro následná sledování stavu autorizací před cestou do Spojených států.

Pokud jste držitelem pasu země účastnící se Programu bezvízového styku a přejete si získat povolení ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se žádostí nebo se podívejte na často kladené otázky a zjistěte o ESTA více

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA