Cesta se zdravotnickou pomůckou do Spojených států

Publikováno: Jun 30, 2022, Upraveno: Jun 30, 2022 | Tagy: Bezpečnost letecké společnosti, Letištní ochranka

Cestování se zdravotnickým materiálem a vybavením může být někdy těžkopádné, ale není to nemožné. Dále uvádíme několik tipů, které by vám to měly usnadnit.

Osoby, které cestují s externím zdravotnickým přístrojem, například s portem nebo krmící trubicí, by o tom měli informovat bezpečnostních pracovníků, když přijdou na kontrolní bod. Potom vám pomohou správně se podrobit detekční kontrole a při procházení kontrolním bodem použijí druhý screening na zdravotnický přístroj.

Pokud máte na sobě interní lékařské zařízení, například kardiostimulátor, měli byste o tom před provedením screeningu informovat bezpečnostního technika. Pak může zajistit, aby vás podrobili náležité detekční kontrole, takže můžete bez jakýchkoliv prodlev pokračovat do oblasti nástupu.

Tipy pro cestující se zdravotnickými přístroji, zdravotním postižením nebo zdravotním problémům

Cestující se zdravotním problémem nebo zdravotním postižením, kteří musí používat jeden nebo více zdravotnických přístrojů, nemají důvod dívat se na kontrolní bod TSA (Transportation Security Administration) jako na překážku při cestování. Je v pořádku cestovat s odsávačkou nebo přístrojem CPAP. A pokud potřebujete cestovat s osmotickým vakem nebo inzulínovou pumpou, není důvod neletět. Lidé s dočasnými zdravotními problémy, např. se zlomeninou nohy, by se neměly nechat odradit ani kontrolním bodem TSA.

Faktem je, že všichni cestující musí být podrobeni detekční kontrole na kontrolním místě. Cestující se zdravotním problémem nebo zdravotním postižením nebo jeho partner mohou volně prodiskutovat s úředníkem TSA nejlepší možný způsobu řešení jakýchkoli obav z procesu screeningu. Cestující mohou tomuto pracovníkovi poskytnout zdravotní dokumentaci, jako je například oznamovací karta TSA, která diskrétně popisuje stav, kterým trpí. Může také požádat o úpravu procesu v rámci bezpečnostní prověrky.

Pokud cestovatel se zdravotním problémem, zdravotnickým zařízením nebo zdravotním postižením získá souhlas s používáním, nemusí před detekční kontrolou vybírat či sundávat notebooky, boty, opasky, tekutiny 3-1-1 ani lehké bundy. Je však povinné, aby byli všichni podrobeni detekční kontrole na kontrolním stanovišti, a to buď omakem nebo použitím technologie. Příslušníci TSA mají také dovoleno provést výtěry z cestovního vybavení, mobilních pomůcek, rukou a všech externích lékařských přístrojů pro test na výbušniny. Bude to zahrnovat použití technologie pro stopovou detekci výbušnin.

Jednotlivci se zdravotním problémům a zdravotním postižením si nemusí zouvat boty. Obuv však musí projít druhým screeningem včetně fyzické/vizuální kontroly plus testem na detekci stopy výbušnin. Během této části detekční kontroly můžete požádat o to, že budete sedět.

Výjimky: Kapaliny se nepovažují za zdravotnické prostředky

Je třeba poznamenat, že tekuté léky mohou procházet přes kontrolní místo, budou však podrobeny detekční kontrole. Pokud je celková hmotnost více než 100 ml, budou muset tyto kapaliny projít druhým screeningovým procesem. Měli byste je také ohlásit, když se dostanete na kontrolní bod. Související předměty, např. injekční stříkačky, budou povoleny přes kontrolní bod, budou však také muset být podrobeny detekční kontrole.

Prvních pět zdrojů TSA

TSA má množství zdrojů pro jednotlivce se zdravotním postižením nebo ty, kteří cestují se zdravotními problémy nebo se zdravotnickými přístroji, aby zajistily, že budou schopni důstojně, v co nejkratším čase a bez jakýchkoliv potíží projít bezpečnostní prověrkou.

Seznam obsahuje Kontaktní centrum TSA, Linku pomoci TSA, informace sdílené na webové stránce www.tsa.gov, specialistů na podporu cestujících a interaktivní účty na platformách Facebook Messenger a Twitter.

Kontaktní centrum TSA – Call centrum, na které se mohou jednotlivci obrátit se svými otázkami buď e-mailem na adresu TSA-ContactCenter@tsa.dhs.gov nebo prostřednictvím bezplatné telefonní linky na čísle 1-866-289-9673. K dispozici je také automatizovaná služba, která je k dispozici nepřetržitě, od pondělí do neděle.

TSA Cares – Bezplatná linka důvěry na telefonním čísle 1-855-787-2227, poskytuje službu, kde cestující se zdravotním problémům, zdravotním postižením nebo jejich rodinní příslušníci mohou dostat odpovědi na otázky, které by mohly mít ohledně screeningových postupů a pravidel a co by měli očekávat na bezpečnostním kontrolním stanovišti 72 hodin před nástupem na cestu. Členové služby po úraze a veteráni, včetně osob zapojených do programu Wounded Warrior, se mohou obrátit na společnost TSA Cares s cílem usnadnit proces screeningu. Kontaktováním této linky pomoci mohou cestující předejít obavám a přijít na letiště s tím, že přesně vědí, co mohou od screeningového procesu očekávat.

Specialisté na podporu cestující – Jsou to vyškolení úředníci TSA na letištích, kteří absolvovali důkladné školení o screeningu a styku s cestujícími, kteří mají zdravotní potíže nebo zdravotní postižení či cestují s jednou nebo více zdravotnickými pomůckami. Osoby, které mají obavy z procesu bezpečnostní prověrky na letišti nebo které potřebují asistenci v rámci detekční kontroly, mohou požádat o pomoc specialisty na podporu cestující přímo na místě nebo požádat o pomoc inspektora TSA.

Webová stránka TSA – Části věnované poskytování informací o cestování se zdravotními problémy, zdravotním postižením a zdravotnickými přístroji jsou na oficiálních webových stránkách TSA. Obsahují širokou škálu užitečných informací. Vyhledejte rozbalovací nabídku, která umožňuje návštěvníkům webových stránek zvolit si podrobné informace o konkrétní situaci, ke které mají otázky. Příklady zahrnují cestování s afázií, demencí, Alzheimerovou chorobou nebo poraněním mozku; léky; intelektuální postižení nebo autismus, zrak nebo slepota; nedoslýchavost nebo hluchota; použití interních nebo externích lékařských přístrojů nebo implantátů; pohybové postižení, přístroje a pomůcky; podpůrné přístroje, šle, odlitky nebo protézy; nedávné použití radioaktivních materiálů nebo léků; používání služebních zvířat včetně psů; dýchací přístroje.

Účet Twitter – TSA také provozuje velmi užitečný interaktivní účet Twitter s uživatelským jménem @AskTSA. Poskytuje platformu, na které může kdokoliv zveřejňovat otázky týkající se procesu screeningu zdravotních stavů a zdravotnických prostředků, počínaje přechodem přes kontrolní bod, pokud máte pod oblečením stomický vak, až po cestování s dočasným zdravotním stavem, jako je například zlomenina nohy nebo rameno. Cestovatelé, kteří mají otázky týkající se kteréhokoli aspektu procesu screeningu, mohou prostřednictvím tohoto účtu na Twitteru získat živou pomoc od zaměstnance TSA každý den v roce. Další možností je použít Facebook Messenger na zasílání vašich komentářů nebo dotazů na TSA.

Shrnutí

Ať už máte dočasné nebo trvalé zdravotní postižení nebo se chystáte na cestu s někým, kdo trpí zdravotním postižením, dnes existuje mnoho postupů, které vám pomohou usnadnit a zpříjemnit cestu do Spojených států. Při správném plánování a řízením se informacemi v tomto článku máte větší šanci na zefektivnění své cesty. Buďte připraveni, poznejte svá práva a získejte pomoc od správných lidí, pokud narazíte na problémy nebo máte otázky.

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povinná cestovní autorizace pro způsobilé cestovatele, kteří vstupují do Spojených států po zemi, letecky nebo po moři při návštěvách kratších než 90 dní.

Zažádejte o ESTA

Příspěvky