Žádost o ESTA, pokud jste si změnili jméno nebo se oženili/vdali

Publikováno: Jan 29, 2021, Upraveno: Jan 29, 2021 | Tagy: Způsobilost ESTA, ESTA pas, Cestovní pas po datu

Novomanželé, kteří plánují návštěvu Spojených států přes ESTA, by si měli být vědomi toho, jak měnící se jména nebo manželství mohou ovlivnit způsob, jakým dokončují svou žádost, konkrétně pokud cestovatel změnil své jméno nebo čeká na nový pas. Následující článek poskytuje informace o podání žádosti o ESTA online s postdatovaným pasem a pomůže žadatelům vyhnout se běžným problémům.

Co je postdatovaný pas?

Osoba, která se plánuje oženit/vdát a po obřadu vycestovat do zahraničí, si může zažádat o postdatovaný pas, který bude vydán s jejich budoucím jménem ještě před samotným obřadem a registrací manželství. Můžete cestovat na své příjmení za svobodna, ale doporučuje se, abyste si vzali s sebou kopii svého oddacího listu a také zkontrolovali, zda cestovní pas vydaný na vaše příjmení bude považován za platný v zemi, do které cestujete.

Jak získat postdatovaný pas

Nejdůležitějším bodem při podávání žádosti o postdatovaný pas je dostatek času. V ideálním případě byste měli podat žádost asi tři měsíce před obřadem, abyste v případě potíží mohli včas vše vyřešit - např. pokud podáváte žádost mimo hlavní cestovní období. Pokud jste vše nechali na poslední chvíli, nejlepší volbou je cestovat na stávající pas a po návratu změnit své doklady na své manželské jméno.

Pokud vám dochází čas, ale chce cestovat na nový pas s novým jménem, můžete si připlatit zas rychlé vyřízení žádosti, pokud bude tato možnost nabízena. Pomocí této služby byste mohli nový pas obdržet do týdne nebo méně.

Další faktory, které je třeba zvážit

V závislosti na vaší individuální situaci existuje několik dalších bodů, které by mohly mít vliv na vaše rozhodnutí o požádání o postdatovaný pas.

  • Jiné cestovní plány – protože váš aktuální pas musí být při odeslání žádosti odevzdán a váš postdatovaný pas bude platný až po uzavření manželství, nebudete prozatím moci cestovat do zahraničí.
  • Je-li svatba zrušena – pokud je svatba z jakéhokoli důvodu zrušena, musíte vrátit postdatovaný pas na pasový úřad a znovu požádat o nový na své rodné jméno.
  • Dvojité občanství – máte-li pas ze Spojeného království z důvodu dvojího občanství, musí se jména na obou shodovat. Pokud tomu tak není, nechte si před podáním žádosti o postdatovaný cestovní pas ve Spojeném království změnit podrobnosti o vašem pasu mimo Spojené království.
  • Svatba v zahraničí – nebudete moci požádat o postadatovaný pas, pokud se oženíte v zahraničí, protože k zahájení a ukončení cesty potřebujete pas na své rodné jméno.

Mohu požádat o ESTA s postdatovaným pasem?

Občané Spojeného království, kteří požádali o postdatovaný pas, nebudou moci požádat o ESTA, dokud cestovní pas nezačne platit v den registrace svatby. Pokud nemáte dostatek času mezi svatebním obřadem a příletem na letiště, doporučuje se požádat příbuzného nebo přítele, aby požádal o ESTA vaším jménem.

Pokud byl občan jiné země bezvízového programu (VWP) oprávněn cestovat do USA, ale poté změnil své jméno například kvůli rozvodu nebo manželství, musí před cestou požádat o další povolení ESTA. Žadatelům se doporučuje, aby se přihlásili nejméně 72 hodin před cestou, ale různé okolnosti to mohou učinit nepraktickým.

Mohu použít svůj pas s předchozím jménem?

Pokud vlastníte cestovní pas s dřívějším jménem, ale po jeho vydání jste změnili své jméno z důvodu manželství nebo rozvodu, můžete podat žádost pod svým původním jménem a číslem pasu. Vaše žádost by měla být pod jménem, které se objevuje v cestovním pasu, ale když odpovíte na otázku, zda jste známi pod jiným jménem nebo přezdívkou, vyplňte formulář zadáním nového jména. Můžete cestovat s cestovním pasem ve vašem předchozím jménu a lístkem s vaším novým jménem, ale měli byste si přinést s sebou právní dokumenty, jako je váš oddací list nebo rozvodové doklady, které prokazují spojení mezi jménem v pasu a vaším novým jménem.

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA