Víza pro San Francisco, Kalifornie, USA

Publikováno: Aug 12, 2019, Upraveno: Jul 25, 2019 | Tagy: USA Visa, ESTA

Víza pro San Francisco, Kalifornie, USA

Úvod

Zeptejte se někoho, kdo navštívil San Francisco, a je pravděpodobné, že se zmíní o mostě Golden Gate nebo Alcatrazu. Ale toto město, ve kterém žije 870 000 lidí v oblasti o velikosti 50 čtverečních mil kolem zálivu San Francisco, je mnohem víc než to. Tento průvodce nabízí přehled turistických aktivit a poskytuje informace o tom, zda budete při návštěvě San Francisca potřebovat vízum.

ESTA nebo vízum pro USA na cestu do San Francisca?

Zatímco po občanech většiny zemí je pro cestu do San Francisca požadováno platné vízum pro vstup, občané "zúčastněných zemí" mohou město navštívit na dobu nepřesahující 90 dnů pro účely cestovního ruchu nebo určitých neplacených obchodních činností bez víza v rámci "Programu bezvízového styku"(VWP). Pro zvýšení bezpečnosti však Ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) rovněž požaduje, aby každá osoba, která by chtěla vstoupit do Spojených států na základě VWP, měla nejprve potvrzení o způsobilosti prostřednictvím online procesu známého jako Electronic System for Travel Authorization (ESTA). Úplný seznam zúčastněných zemí zveřejňuje DHS online.

Rozdíl mezi ESTA a vízem

ESTA není vízum. Jedná se o bezpečnou službu, která umožňuje žadatelům o VWP vyplnit a předložit požadovaný formulář online spolu s poplatkem za zpracování. Systém pak ověří, zda je žadatel skutečně způsobilý, a pokud ano, bude mu uděleno povolení ESTA (platné dva roky nebo dokud neuplyne platnost pasu, pokud toto nastane dříve). ESTA potvrzuje pouze způsobilost držitele vstoupit do země v rámci programu bezvízového styku, aby se zapojil do turistických činností nebo neplacených obchodních aktivit, jako je účast na konferenci. Všechny ostatní činnosti, včetně práce, studia, manželství nebo trvalého pobytu, vyžadují příslušné vízum, které vydává velvyslanectví nebo konzulát Spojených států. I pro účely cestovního ruchu je rozdíl mezi ESTA a vízem významný. Vízum návštěvníka může být například prodlouženo i po uplynutí stanovené doby trvání, zatímco v programu bezvízového styku to není možné. Pro návštěvníky s vízem není nutné žádat o ESTA a důrazně doporučujeme, aby každý cestující, který má nárok na vstup do země pod VWP, ale není si jistý, zda vzhledem k účelu své cesty není vhodnější zažádat o vízum, o vízum raději zažádal.

Kultura

Barevné historie hippies v San Francisku, síla květin, volná láska, psychedelická rocková hudba a drogová scéna – to vše je ve městě zdokumentováno. Dnes je San Francisco hlavně o vysoce vyspělých digitálních technologiích, Silicon Valley, China Town, mezinárodní kuchyni, historické architektuře, lanovce a moderních atrakcích.

Příjezd do San Franciska:

Jelikož město leží na západní pobřeží, let z Velké Británie na mezinárodní letiště v San Franciscu trvá něco přes 11 hodin. Mnoho lidí se rozhodne rozdělit dvoutýdenní dovolenou a na své cestě si přidá mezipřistání ve dvou nebo třech různých destinacích.

Město je vzdáleno pouhých 13 mil od letiště a snadno se do centra dostanete kyvadlovým autobusem, taxíkem nebo rychlým železničním systémem, který odjíždí přímo z mezinárodního terminálu.

Doprava v San Franciscu:

Ať už se rozhodnete ubytovat kdekoli, doprava po městě bude velmi snadnou záležitostí. Pro rychlost: taxi nebo rychlá železnice, a městské autobusy jezdí často a jsou levné. V kopcovitém San Franciscu je však oblíbeným způsobem dopravy lanovka.

Co navštívit v San Franciscu:

Určitě je nutností navštívit most Golden Gate jako jeden z moderních sedmi divů světa. Můžete se vydat na jízdu na lanovce, avšak pěší trasa nebo jízda na kole dlouhá přes 1,7 míle přes most zvýrazní enormitu tohoto stavebního veledíla.

Zajděte si na prohlídku Alcatrazu. Kvůli snaze překonat jiné místní atrakce jsou také pořádány noční prohlídky tohoto tajuplného ostrova a jeho duchů z minulých dob.

Tato další atrakce je tou nejnavštěvovanější ze všech atrakcí města a je snadné pochopit proč. PIER 39 na Fisherman's Wharf na Beach Street nabízí dvě úrovně ohromujícího výhledu na nábřeží, opalující se tuleně na uměle vytvořených ostrovech, restaurace, kavárny, zábavu, nákupy a Aquarium of the Bay. Vyčleňte si celé odpoledne.

Mezi další zajímavé aktivity patří 1 000 akrový Crissy Field. V blízkosti mostu je tento park s plážemi, restauracemi a rybářskými můstky, oblíbenými místními obyvateli pro zchlazení, venčení psů a jogging.

Navštivte China Town pro svou historii, rušnou atmosféru, architekturu a čínské restaurace.

Ti, kteří se zajímají o umění graffiti, jistě ocení prohlídku Mission Street. Dva bloky pestrobarevných zdí a budov, věnovaných umění graffiti.

Kalifornská akademie věd má něco pro všechny věkové kategorie. Díky muzeu přírodní historie, akváriím, planetáriím a kolonii tučňáků je místo více než zajímavé.

Existuje mnoho dalších míst, které stojí za návštěvu, ale někde se přeci musíme i najíst.

Oběd a večeře v San Franciscu:

Zatímco hotely mohou poskytnout vše, co si dokážete představit, je vždy příjemné vyrazit ven a jíst jako místní. Vychutnejte si obědový snack na svých cestách. Ike's Place v Castro dělá sendviče, jaké jste nikdy předtím neviděli. Sam's Anchor Cafe v Tiburonu nabízí brunche a hamburgery, stejně jako skvělé mořské plody. Mama's na Washington Square nabízí francouzský toast na pět různých způsobů, omelety, vejce benedikt a pikantní italské klobásy. Zatímco Ferry Building má restaurace a jídelní stánky, které uspokojí i ty nejmlsnější jazýčky.

Ve večerních hodinách můžete navštívit místa jako Coqueta, kde si můžete vychutnat tradiční španělskou kuchyni s výhledem na zátoku.

Nob Hill Cafe se specializuje na tradiční italské pokrmy a kolem páté hodiny odpoledne tu začíná být rušno.

Gracias Madre nabízí vegetariánské a veganské pokrmy připravené v mexickém stylu.

Shrnutí

Zatímco (velmi podobné) zábavní parky na Floridě stále dokazují, že jsou magnetem pro kvanta turistů, návštěva San Francisca je sama o sobě unikátní. Jeho historie, stará a moderní, její pozice v zálivu, jeho architektura, kultura a jídlo z něj činí oblíbenou destinaci pro ty, kteří chtějí prozkoumat opravdové americké město.

Pokud jste držitelem cestovního pasu ze země zahrnuté do pragramu bezvízového styku a chcete získat ESTA pro turistické, obchodní, lékařské nebo tranzitní účely, začněte se svou žádostí, nebo navštivte stránku FAQ, kde se o ESTA dozvíte více.

Zažádejte o ESTA

Podíl

FacebookTwitterYoutube

Zažádejte o ESTA

ESTA je povolení ke vstupu, které potřebuje každý cestující, který po moři nebo letecky navštíví Spojené státy za účelem turistiky, tranzitní nebo služební cesty na dobu kratší než 90 dní.

Zažádejte o ESTA